Kola posíláme pokaždé kompletně seřízená naším profesionálním mechanikem (řazení, brzdy, centrovaná kola atd.) a zabezpečená proti poškození laku rámu (trubky obalené molitanem apod.). Kolo Vám přiveze přepravní služba PPL ve větší ploché krabici (přibližně 140 x 75 x 25 cm). Vy musíte pouze nasadit přední kolo do vidlice (nezapomeňte dotáhnour rychloupínák a v případě V-brzd i spojit brzdu), našroubovat a utáhnout pedály do klik (klíč č. 15 mm), řidítka do představce (imbus 4 nebo 5 mm) a nasunout do rámu sedlovku se sedlem. Jde o jednoduché servisní úkony. Kolo je nutné posílat čásečně rozebrané, neboť by se jinak nevlezlo bezpečně do krabice.

Poznámky:

  • Montáž pedálů: Pozor! Pedály jsou rozlišeny na levý (označen značkou L nebo drážkami) a pravý (značka R nebo bez označení) – nezaměnit je při montáži! Pedály se liší orientací závitu, hrozí poškození kliky. Závity pedálů namažte před montáží vazelínou. Pedály SILNĚ dotáhněte (klíčem č. 15) a po prvních několika vyjížďkách zkontrolujte dotažení.
  • Montáž představce/řidítek: šrouby dotahujte postupně (nikdy nedotáhnout silou jeden a poté teprve protilehlý - může dojít k vytržení závitu) a nedotahovat maximální silou. Zároveň slabé dotažení může způsobit nebezpečné protočení řidítek.
  • Rychloupínací mechanismus kola: upínák nasuňte na osu, utahujte matičku a zkoušejte uzavřít páčku do polohy CLOSE – páčka by měla citelně vyvolat odpor až přibližně v polovině své dráhy. Jinak bude kolo upevněno slabě, nebo bude upínák naopak namáhán příliš, společně s ložisky kol.Důrazně doporučujeme dotahovat výplet kola usazený na pevné zemi. Teprve tak dojde ke správnému dosednutí do patek rámu a nehrozí, že by Vám "cinkala" nebo drhla brzda.